قانون # 1

قوانین مرحله اول

اکانت: Demo / بروکر سرور اختصاصی propridge

مدت زمان: محدودیت زمانی ندارد

تارگت سود: 8%

درادون مجاز روزانه: 5%

درادون مجاز کلی: 12 %

حداقل تعداد روزهای ترید : 5 روز

(بروکر propridge محدودیت زمانی در چالش های مرحله اول و دوم ندارد )

قانون # 2

قوانین مرحله دوم

اکانت: Demo / بروکر سرور اختصاصی propridge

مدت زمان: محدودیت زمانی ندارد

تارگت سود: 4%

درادون مجاز روزانه: 5%

درادون مجاز کلی: 12 %

حداقل تعداد روزهای ترید : 5 روز

(بروکر propridge محدودیت زمانی در چالش های مرحله اول و دوم ندارد )

قانون # 3

قوانین اکانت پراپی

اکانت: Demo / بروکر سرور اختصاصی propridge

محدودیت زمانی : ندارد

تارگت سود: ندارد

درادون مجاز روزانه: 5%

درادون مجاز کلی: 12 %

حداقل تعداد روزهای ترید : ندارد

تقسیم سود:هر دو هفته یکبار با نسبت 80% به تریدر (برداشت سود اول بعد از 30 روز) و واریز با ارز دیجیتال Thether USDT (TRC20)

 

قانون # 4

قوانین احراز هویت

پس از دستیابی به تارگت های دو مرحله  و بررسی وضعیت اکانت ها و تایید پذیرش در مراحل(پیام پاس شدن در پنل انالیز) ، تریدر موظف است مدارک خود را جهت احراز هویت از طریق پنل کاربری ارسال نماید.
.نام و نام خانوادگی شما می بایست با اطلاعات کارت شناسایی شما یکسان باشد

قانون # 5

قوانین اطلاعات اکانت چالش

تریدر حق ندارد اطلاعات اکانت یعنی پسورد اصلی و پسورد اینوستور را تغییر دهد. در این صورت نقض قوانین صورت گرفته و چالش وی مردود اعلام خواهد شد.

قانون # 6

قوانین محاسبه زمان شروع چالش

ساخت اکانت در پراپی توسط خود تریدر انجام می شود بر اساس این قانون، تریدر پس از ایجاد حساب کاربری در پراپی و تهیه چالش، مهلت ۳۰ روزه دارد تا چالش خود را ایجاد کند و در مرحله اول ، اولین ترید را ثبت کند. 
در مرحله دوم پس از پاس کردن مرحله اول تریدر ۱۵ روز زمان دارد تا درخواست شروع چالش مرحله دوم را به پراپی اعلام نماید. با ارسال درخواست و دریافت چالش مرحله دوم تریدر 30 روز زمان دارد تا اولین ترید را انجام دهد .

قانون # 7

قوانین درادون (Drawdown)

مبنای محاسبه درادون روزانه، بالانس شروع روز و مبنای درادون کلی بالانس اولیه حساب است.

 در طول یک روز ترید نباید اکوییتی حساب به پایینتر از 5% بالانس شروع روز برسد در این صورت نقض قوانین صورت گرفته است و چالش یا حساب ریل در وضعیت رد شده قرار میگیرند.

اگر در طول یک روز بالانس اکانت با سود بیشتر شود، همچنان مبنای محاسبه درادون روزانه بالانس شروع خواهد بود، یعنی اجازه ریسک بیشتری خواهید داشت. برای مثال بالانس شروع روز 10000 باشد و در طول روز بالانس حساب به 10200 برسد، حالا شما 700 دلار امکان ریسک در طول همان روز را خواهید داشت.

اگر بالانس حساب با 10200 به روز بعدی برود، مبنای محاسبه بالانس روزانه 5% از بالانس شروع روز خواهد بود. یعنی (10200*5% = 510)

  درادون کلی حساب 12% است که از بالانس شروع اکانت محاسبه می شود.و با افت اکوییتی (معاملات باز )به میزان 12 % از بالانس اولیه حساب دراودان 12 % نقض خواهد شد .

قانون # 8

قوانین واریز و برداشت سود

 

واریز و برداشت از طریق ارزهای دیجیتال (لایت کوین، تتر) انجام می شود. در زمان برداشت سود، تریدر درخواست برداشت سود را به Propiy اعلام می کند و بعد از بررسی وضعیت اکانت تقسیم سود صورت می گیرد و برای تریدر واریز می شود و اکانت برای شروع مجددا ریست می شود. در صورت احراز تخلفات حق هیچگونه برداشتی برای تریدر نخواهد بود.

 برداشت ها در هر زمان دلخواه شما به صورت اتوماتیک پردازش شده و در کمتر از 24 ساعت اکانت Real جدید را دریافت خواهید کرد. 
 برای اولین برداشت باید حداقل 30 روز از زمان دریافت حساب Real گذشته باشد که این زمان از برداشت دوم به 14 روز کاهش می یابد، 
 این شرایط برای مدیریت هرچه بهتر پراپ فرم پراپی و حرکت به سمت شرایط کیفیت و خدمات برابر با پراپ فرم های بین المللی معتبر (FTMO,MFF و ...) اجرا خواهد شد.

قانون # 9

قوانین ریفاند (Refund)

بعد از عبور از دو مرحله چالش، با اولین برداشت سود ریفاند 130% به تریدر از طریق ارزهای دیجیتال انجام می شود.

قانون # 10

قوانین هج کردن

تریدر نباید بین حساب های معاملاتی در تمامی مراحل چالش و یا ریل خود یا با تریدرهای دیگر در پراپی یا با پراپ فرم های دیگر هج معاملاتی انجام دهد، اگر تخلف در چنین شرایطی انجام شود حساب ها از تریدر گرفته خواهد شد و حق بازگشت وجه برای تریدر یا تریدرهای درگیر در هج معاملاتی انجام شده وجود نخواهد داشت و پراپی این حق را دارد که فورا با تریدر قطع همکاری نماید. استفاده از هج معاملاتی بین حساب ها خارج از اصول مدیریت ریسک صحیح برای استفاده از خدمات پراپی و مدیریت سرمایه است.

قانون # 11

شرایط قوانین سبک ترید ممنوعه

استفاده از اهرم بسیار بالا و خارج از ریسک مناسب شرایط برای مدیریت و ارائه خدمات پراپ فرم پراپی به شکل درست را دچار مشکلات می‌نماید.

تریدرهایی که با یک موقعیت معاملاتی در یک معامله و یا چند معامله بروی یک نماد معاملاتی سعی در ایجاد بیشتر از 80% سود تارگت برای عبور از چالش یا ترید در حساب‌های ریل با ریسک بسیار بالا داشته باشند از آنها پذیرفته نمی‌شود و تخلف قوانین مدیریت ریسک محسوب شده و حساب چالش تریدر برای عبور از چالش و یا پرداخت سود ایجاد شده پذیرفته نخواهد بود. البته این قانون برای تریدرهایی که دارای معاملات متعدد و سبک معاملاتی خود هستند اعمال نمی شود. هدف از این قانون صرفا جلوگیری از افرادی است که با هج کردن یا ریسک بالا قصد عبور از تمامی مراحل را دارند.

 

 

 

قانون # 12

قوانین سبک های قابل قبول برای ترید

تمامی سبک های ترید از قبیل سویینگ، ترید روزانه، اسکالپ را پذیرا هستیم.

قانون # 13

قوانین استفاده از حد ضرر (Stop Loss)

ما اجباری برای استفاده از حد ضرر در دو مرحله چالش و اکانت Propiy نداریم. ( اما توصیه می کنیم برای مدیریت ریسک معاملات خود استفاده از حد ضرر را در نظر بگیرید.)

قانون # 14

قوانین تعداد اکانت های فعال همزمان برای هر تریدر

هر تریدر می تواند تا 3 اکانت همزمان در پراپ فرم Propiy داشته باشد، در صورتی که به مرحله اکانت Real Propiy بعد از دو مرحله چالش برسند قابل ادغام خواهند بود.

قانون # 15

قوانین کپی ترید

تریدر نباید از اکانت های دیگران کپی تریدینگ انجام دهد. فقط کپی ترید بین اکانت های خود شخص مجاز است.

قانون # 16

قوانین تیم تریدینگ گروهی

اگر به صورت گروهی ترید می کنید و چندین اکانت در اختیار گروه داشته باشید، تا زمانی که تریدها بوسیله کپی ترید انجام نشود (یعنی در 90% نقاط ورود و حد سود و ضرر مشابه باشد.) تیم تریدینگ اشکالی ندارد.

سقف سرمایه برای معامله کردن بصورت گروهی ،۳۰۰هزاردلار یه صورت کلی برای تمامی اعضای گروه باهم می باشد.

برای ترید گروهی حتما باید تیکت برای تیم تریدینگ گروهی ثبت شود.

قانون # 17

قوانین استفاده از ربات و EA

تنها در صورتی استفاده از ربات معامله‌گر (EA) اشکالی ندارد که جزو مالکیت معنوی شخص باشد و اثبات ساخت ربات را انجام دهد، در غیر این صورت ما نمی توانیم بپذیریم، زیرا مهارت شما برای مدیریت سرمایه ما مورد توجه است. استفاده از دستیارهای معامله گر مانند تریدینگ بورد و … که برای مدیریت ریسک انجام می شود اشکالی ندارد. استفاده از ربات های یا آربیتراژ تاخیری به جهت عدم بکاری گیری در شرایط کپی ترید بروی سرمایه شرکت مورد قبول این پراپ فرم نخواهد بود.

قانون # 18

تخلف آربیتراژ تاخیری (Latency Arbitrage)

هرگاه که در یک زمان یکسان در یک نماد یکسان قیمت یک بروکر با قیمت بازار متفاوت ارائه شود و تریدر از این اختلاف قیمت برای معامله سودده غیر واقعی بروی سرورهای دمو استفاده نماید، سود ایجاد شده شده غیر واقعی است و خلاف قوانین تمامی پراپ فرم ها و همچنین پراپ فرم پراپی است. در این شرایط برای یکبار به تریدر اخطار آربیتراژ تاخیری داده می شود و سود ترید ایجاد شده در نظر گرفته نخواهد شد. در صورت تکرار، حساب چالش تریدر شکست خورده در نظر گرفته می شود و تریدر نمی تواند بروی حساب چالش یا ریل به ترید خود ادامه دهد.

قانون # 19

قوانین مارتینگل

استفاده از مارتینگل مشکلی ندارد. اگر از رباتها برای این موضوع استفاده می شود باید ربات طراحی خود شخص تریدر باشد. برای اثبات این موضوع ابتدا تیکت در سایت ثبت نمایید تا بررسی نماییم.

قانون # 20

قوانین شرایط و مشکلات از سمت سرور بروکر

در صورتی که اشکالاتی مانند قطعی بروکر و … پیش آید، Propiy سعی خواهد کرد بیشترین همکاری را با تریدرها داشته باشد. (برای کاهش مشکلاتی از این دست پیشنهاد می کنیم از سخت افزار مناسب و اینترنت پرسرعت مانند زیتل، مودم های ADSL و TD-LTE استفاده نمایید و از اتصال اینترنت با کیفیت همیشه مطمئن شوید.)

قانون # 21

قوانین بازگشت وجه چالش

بازگشت وجه چالش فقط در صورتی انجام میشود که شخص اکانت چالش را ایجاد نکرده باشد ، در صورت ساخت چالش توسط شخص بازگشت وجه شامل شخص نمی شود .در صورتی که چالش ایجاد نشده باشد شخص به مدت 15 روز بعد از ثبت سفارش فرصت ارسال درخواست بازگشت وجه را دارد در غیر این صورت بازگشت وجه شامل شخص نمی شود .

قانون # 22

شرایط افزایش سرمایه


 گذشت 3 ماه از دریافت حساب Real

 -حضور در 3 برداشت (نیازی به متوالی بودن برداشت ها نیست )

-کسب مجموعا 8 درصد سود

-مثبت بودن حساب در زمان ارسال درخواست افزایش سرمایه

-بعد از دارا بودن شرایط حساب REAL تریدر پس از برداشت سود با 30 % افزایش سرمایه به وی تحویل داده خواهد شد و همچنین تقسیم سود به 90% افزایش می‌یابد.

 افزایش سرمایه 30% در سیکل های 3 ماهه و با شرایطی که گفته شد قابل تکرار تا سقف یک میلیون دلار خواهد بود‌.
شرایط دریافت سود 90% در ادغام حساب های دارای طرح افزایش سرمایه (Scale up) نیز امکان پذیر خواهد بود و در صورت تقاضا برای ادغام با حساب های بدون افزایش سرمایه تقسیم سود به میزان 80% بازخواهد گشت

قانون # 23

زمان چالش بر روی سرور اختصاصی Propridge

حساب های فعال بر روی سرور اختصاصی Propridge  در چالش ها و ریل محدودیت زمانی ندارند؛ اما تریدر ها موظفند معاملات خود را با حداکثر فاصله 30 روزه انجام دهند تا حساب خود را حفظ کنند.

درصورتی که طی بازه های زمانی 30 روز برروی حساب تریدی انجام نشود حساب شما رد شده تلقی می شود.

قانون # 1

قوانین مشترک در همه فاز ها

اکانت: Demo / بروکر propridge متاتریدر 5

مدت زمان: محدودیت زمانی ندارد

تارگت سود: ندارد-پس از کسب 10 درصد سود در هر فاز حساب شامل افزایش سرمایه خواهد شد

درادون مجاز روزانه: ندارد

درادون مجاز کلی: 5 % از بالانس اولیه حساب

حداقل تعداد روزهای ترید : 3 روز در هر حساب

تقسیم سود 5 روز پس از دریافت حساب انجام خواهد شد

قانون # 2

قانون احراز هویت

با توجه به قابلیت ساخت اکانت که توسط تریدر انجام می شود ، تریدر می بایست قبل از ساخت اکانت خود احراز هویت را تکمیل کرده و بعد از تاییدیه ساخت اکانت را انجام دهد ، درخواست تایید احراز هویت تریدر توسط تیم احراز هویت به سرعت تایید خواهد شد .

نام و نام خانوادگی شما می بایست با اطلاعات کارت شناسایی شما یکسان باشد.

قانون # 3

قوانین اطلاعات اکانت چالش

تریدر حق ندارد اطلاعات اکانت یعنی پسورد اصلی و پسورد اینوستور را تغییر دهد. در این صورت نقض قوانین صورت گرفته و اکانت وی مردود اعلام خواهد شد.

قانون # 4

قوانین درادون (Drawdown)

در این مدل دراودان روزانه وجود ندارد و تریدر می بایست دراودان کلی حساب را رعایت کند ، بدین صورت که افت حساب از بالانس اولیه به میزان 5 درصد قانون دراودان این مدل را نقض میکند 

به طور مثال در حساب ده هزار دلاری  زمانی که اکوییتی حساب تا عدد 9500 دلار افت کند دراودان حساب نقض خواهد شد و حساب از شخص گرفته خواهد شد ، اگر تریدر در روز اول 200 دلار کسب سود انجام دهد دراودان همچنان 5 درصد از بالانس اولیه حساب (ده هزار دلار ) می باشد و در این حالت تریدر در همان روز به میزان 700 دلار حق افت اکوییتی را دارد

 

قانون # 5

قوانین واریز و برداشت سود

در این مدل بعد از گذشت 5 روز از دریافت حساب تریدر میتواند در صورتی که حساب مثبت باشد درخواست برداشت سود خود را ارسال کند ، پرداخت سود به وسیله ارز تتر به آدرس کیف پول اعلامی کاربر واریز خواهد شد ، فرایند برداشت سود و تحویل حساب جدید 24 الی 48 ساعت میتواند زمان ببرد .

قانون # 6

قوانین ریفاند (Refund)

با توجه به اینکه تریدر در وبسایت پراپی امکان ساخت چالش را دارد ، بعد از ساخت چالش هیچگونه ریفاندی شامل حال تریدر نخواهد شد . در این مدل برگشت هزینه در زمان برداشت سود انجام نخواهد شد و حساب شامل ریفاند نمی شود.

قانون # 7

قوانین هج کردن

تریدر نباید بین حساب های معاملاتی در تمامی مراحل چالش و یا ریل خود یا با تریدرهای دیگر در پراپی یا با پراپ فرم های دیگر هج معاملاتی انجام دهد، اگر تخلف در چنین شرایطی انجام شود حساب ها از تریدر گرفته خواهد شد و حق بازگشت وجه برای تریدر یا تریدرهای درگیر در هج معاملاتی انجام شده وجود نخواهد داشت و پراپی این حق را دارد که فورا با تریدر قطع همکاری نماید. استفاده از هج معاملاتی بین حساب ها خارج از اصول مدیریت ریسک صحیح برای استفاده از خدمات پراپی و مدیریت سرمایه است.

قانون # 8

شرایط قوانین سبک ترید ممنوعه

استفاده از اهرم بسیار بالا و خارج از ریسک مناسب شرایط برای مدیریت و ارائه خدمات پراپ فرم پراپی به شکل درست را دچار مشکلات می‌نماید.

تریدرهایی که با یک موقعیت معاملاتی در یک معامله و یا چند معامله بروی یک نماد معاملاتی سعی در ایجاد بیشتر از 80% سود تارگت برای عبور از چالش یا ترید در حساب‌های ریل با ریسک بسیار بالا داشته باشند از آنها پذیرفته نمی‌شود و تخلف قوانین مدیریت ریسک محسوب شده و حساب چالش تریدر برای عبور از چالش و یا پرداخت سود ایجاد شده پذیرفته نخواهد بود. البته این قانون برای تریدرهایی که دارای معاملات متعدد و سبک معاملاتی خود هستند اعمال نمی شود. هدف از این قانون صرفا جلوگیری از افرادی است که با هج کردن یا ریسک بالا قصد عبور از تمامی مراحل را دارند.

( در نظر داشته باشید که چنین شرایطی در پراپ فرم‌های معتبر مانند FTMO بند 5.4.1 در قسمت شرایط و ضوابط قابل مشاهده است‌ و میتوانید در روش‌های ترید ممنوعه آن‌ها مطالعه نمایید. این قانون مانع سواستفاده افراد متخلف از شرایط پراپ فرم خواهد بود.)

این قانون از تاریخ ۹ ژانویه برای بررسی صحت تمام حساب‌ها در تمامی مراحل چالش ها و حساب‌های ریل اعمال خواهد شد و به صفحه قوانین پراپی اضافه خواهد گردید.

امیدواریم بتوانیم شرایط مناسبی را برای تریدرهای موفق و مستعد فراهم کنیم و فضای مناسب برای ارائه خدمات در پراپی مهیا و پایدار باشد.

قانون # 9

قوانین سبک های قابل قبول برای ترید

تمامی سبک های ترید از قبیل سویینگ، ترید روزانه، اسکالپ را پذیرا هستیم.

قانون # 10

قوانین استفاده از حد ضرر (Stop Loss)

ما اجباری برای استفاده از حد ضرر در دو مرحله چالش و اکانت Propiy و مدل جت جامپ نداریم. ( اما توصیه می کنیم برای مدیریت ریسک معاملات خود استفاده از حد ضرر را در نظر بگیرید.)

قانون # 11

قوانین تعداد اکانت های فعال همزمان برای هر تریدر

در مدل مسیر سریع : جت جامپ هر شخص فقط دو اکانت فعال میتواند داشته باشد ، در نظر داشته باشید هر شخص در کل پلن های محموعه پراپی فقط 3 اکانت فعال میتواند داشته باشد

قانون # 12

قوانین کپی ترید

تریدر نباید از اکانت های دیگران کپی تریدینگ انجام دهد. فقط کپی ترید بین اکانت های خود شخص مجاز است.

قانون # 13

قوانین تیم تریدینگ گروهی

در مدل جت جامپ مسیر سریع ، امکان تیم تریدینگ وجود ندارد و در صورت مشاهده تمامی حساب های فعال در تیم ترید مسدود خواهند شد .

قانون # 14

قوانین ریسک معاملات

در مدل مسیر سریع جت جامپ زمانی که بالانس حساب تحت مدیریت تریدر به بالای 50 هزار دلار می رسد ، تریدر می بایست در معاملات خود قانون ریسک 2% شناور معاملات را رعایت کند . بنا به این قانون اگر ریسک معاملات تریدر در معاملات باز خود در حساب بیشتر از 2 درصد شود این قانون نقض خواهد شد و حساب معاملاتی از تریدر گرفته خواهد شد . ریسک باز معاملات نسبت به اخرین بالانس در نظر گرفته میشود .دقت داشته باشید که دراودان روزانه در این حساب وجود ندارد و همان دراودان 5 درصد از بالانس ابتدایی حساب می باشد .

قانون # 15

قوانین تعداد روزهای معاملاتی

در هر حساب تریدر می بایست حداقل 3 روز معاملاتی را ثبت کند تا بتواند برداشت سود انجام دهد ، در نظر داشته باشید که در این مدل مجموعه پراپی به دنبال تریدر های منضبط و دارای استراتژی معاملاتی مشخص می باشد .

قانون # 16

قوانین معامله نکردن در حساب

اگر تریدر به هر دلیلی بیش از 21 روز حساب معاملاتی را رها کرده و تریدی در آن انجام ندهد حساب را از دست خواهد داد و حساب تریدر غیر فعال خواهد شد ، در صورتی که تریدری قصد دارد بیشتر از این زمان را  در حساب معامله ای انجام ندهد می بایست این مورد را به تیم فنی از طریق تیکت در سایت اعلام نماید 

قانون # 17

قوانین شرایط و مشکلات از سمت سرور بروکر

در صورتی که اشکالاتی مانند قطعی بروکر و … پیش آید، Propiy سعی خواهد کرد بیشترین همکاری را با تریدرها داشته باشد. (برای کاهش مشکلاتی از این دست پیشنهاد می کنیم از سخت افزار مناسب و اینترنت پرسرعت مانند زیتل، مودم های ADSL و TD-LTE استفاده نمایید و از اتصال اینترنت با کیفیت همیشه مطمئن شوید.)

قانون # 18

قوانین بازگشت وجه چالش

بازگشت وجه چالش فقط در صورتی انجام میشود که شخص اکانت  را ایجاد نکرده باشد ، در صورت ساخت اکانت توسط شخص بازگشت وجه شامل شخص نمی شود .در صورتی که اکانت ایجاد نشده باشد شخص به مدت 15 روز بعد از ثبت سفارش فرصت ارسال درخواست بازگشت وجه را دارد در غیر این صورت بازگشت وجه شامل شخص نمی شود .

قانون # 19

قوانین افزایش سرمایه

در این مدل با کسب هر ده درصد سود در هر فار اکانت شما شامل افزایش سرمایه خواهد شد ، این افزایش سرمایه بسته به فازی که در آن قرار دارید میتواند دو برابر یا یک و نیم برابر بالانس حساب باشد
در جدول زیر میتوانید میزان بالانس هر فاز را ببینید ، برای گذر کردن از هر فاز کسب ده درصد سود در هر فاز نیاز است .

دقت داشته باشید که زمانی که برداشت سود انجام میشود درصد سود ایجاد شده در پنل انالیز ذخیره خواهد شد و این اعداد برداشت سود در مجموع زمانی که به ده درصد برسند امکان افزایش سرمایه و ورود به فاز بعد می باشد .
به طور مثال ، بعد از دریافت حساب ده هزار دلاری ، شما در 4 برداشت سود در هر برداشت دو نیم درصد سود ایجاد میکنید ، در برداشت سود اخر مجموع سود ایجاد شده در فاز معادل ده درصد می باشد که در هنگام درخواست برداشت سود حساب جدید در فاز جدید به شما داده خواهد شد .